وب سایت چیست؟ طراحی وب سایت

وب سایت چیست؟ طراحی وب سایت

در طراحی سایت و طراحی پرتال یک وب سایت شامل تعداد زیادی فایل است،که در تعداد معلومی پرونده، مرتب شده اند،مانند مرتب کردن فایلها در کامپیوتر شخصی. صفحه اصلی یک سایت معمولا” default.htmlیا index.html یا index.htm نام دارد. در طراحی سایت و طراحی پرتال وقتی که یک آدرس وب را در مرور گر تایپ می کنید (مثلا” www.tgsh.ir)، برنامه مرورگر به سراغ اکانت میزبانی می رود که این آدرس به آن اشاره می کند، و به دنبال یکی از این فایل های اصلی جست و جو میکند. اگر فایل یا صفحه ی مورد نظر را در آن وب سایت پیدا کند، این فایل( یا صفحه) را در مرور گر شما نمایش خواهد داد.
فایلindex.html ترکیبی است از متن ها و تصویرهایی که طراح سایت چیدمان آنها را مشخص می کند.متن مورد نظر در خود سایت موجود است در حالیکه فایل های تصویری ممکن است در وب سایت ذخیره شده باشد(در کنار صفحات وب وفایل ها یا در پوشه ای مجزا)یا در جای دیگری از اینترنت باشد.
ممکن است بعضی از نوشته ها وتصاویر یک صفحه به صفحه های دیگری لینک داده شود.(یعنی می توان با کلیک روی آن صفحه به صفحه ی دیگری رفت)
این مجموعه از صفحات وب،تصاویروفایل های موجود دیگر که در اکانت میزبان وجود دارد،مجموعا” یک وب سایت را درست می کنند.

 

در ادامه به طور مختصر توضیحاتی در  طراحی سایت و طراحی پرتال در مورد مسائل مربوط به سایت ارائه داده می شود:
الف – مراحل راه اندازی وب سایت در طراحی سایت و طراحی پرتال :
۱-انتخاب نام مناسب برای سایت
۲- ثبت Domain name (نام سایت) در اینترنت
۳-طراحی نرم افزار و گرافیک سایت
۴- خرید هاست (فضای کاربری)
۵-قراردادن سایت طراحی شده بر روی هاست و افتتاح سایت

ب_چرا باید ملاحظات امنیتی برای سایت در نظر گرفت؟
کاربران به هنگام ورود به وب سایت اعتبار سنجی می شوند،سپس جهت دسترسی به بخش های مختلف راهنمایی می شوند.اما همیشه باید در نظر داشت که هر سایتی برای جلوگیری از هرگونه دسترسی غیرمجاز که ممکن است منجر به دستکاری، خرابکاری یا سرقت اطلاعات می شود،تدابیر امنیتی اتخاذ می کند که هر کدام به نوبه ی خود مانع از دسترسی افراد غیر مجاز به بانک اطلاعاتی می شود.

Related Posts:

وب سایت چیست؟طراحی وب سایت

وب سایت چیست؟ طراحی وب سایت   در  طراحی وب...

طراحی ارزان وب سایت

طراحی ارزان وب سایت   طراحی وب یکی از مواردی...

طراحی سایت های اینترنتی و فواید این سایتها

 طراحی سایت های اینترنتی و فواید این سایتها یک سایت...